Polecane książki

Pracując z IT rozwijanie się i poszerzanie swojej wiedzy to podstawa. Aktualnie wszelkiego rodzaju kursy online zyskują popularność, jednak książki, szczególnie klasyki zawsze są w stanie dostarczyć nam solidnej wiedzy o podstawach, standardach, które są niezmienne i uniwersalne.

W swojej liście polecanych książek zebrałem pozycje, które sam przeczytałem i posiadam w swojej kolekcji. Lista na pewno z czasem będzie się powiększać.

PS. Kolejność losowa.

  • Procesy biznesowe w praktyce. Projektowanie, testowanie i optymalizacja.

Autor: Marek Piotrowski

Link do książki: https://helion.pl/ksiazki/procesy-biznesowe-w-praktyce-projektowanie-testowanie-i-optymalizacja-wydanie-ii-marek-piotrowski,probi2.htm#format/e

Książka, do której wracam i szczerze polecam za to, że faktycznie pokazuje jak tworzyć procesy biznesowe wraz z przykładami.

  • Legendarny osobomiesiąc. Opowieści o inżynierii oprogramowania.

Autor: Frederick Brooks Jr

Link do książki: https://helion.pl/ksiazki/legendarny-osobomiesiac-opowiesci-o-inzynierii-oprogramowania-wydanie-ii-frederick-p-brooks-jr,legoso.htm#format/d

Pokazuje wszystkie elementy procesu tworzenia oprogramowania i także to, że od samego początku problemy były podobne, a wszystko co dzisiaj znamy jest odpowiedzią na wcześniej popełnione błędy.


Ostatnie wpisy na blogu: